ارسلان طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار اهرامروز، یکی از طرح‌های اولویت‌دار کمیته امداد مساعدت و کمک در تهیه جهیزیه برای نوعروسان عنوان کرد، اظهار داشت: در طول سال گذشته کمیته امداد به ۳۱۶ نوعروس به‌منظور تأمین جهیزیه کمک کرده و ۱۴ مورد از آن‌ها ازدواج مجدد بوده که به هر دلیلی طلاق گرفته بودند مساعدت شده است و از طرفی نیز مشاوره‌هایی در زمینه همسریابی داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۱ ستادی با عنوان ستاد تسهیل ازدواج جوانان و جهیزیه به ریاست آیت‌الله حاجی‌زاده در شهرستان اهر تشکیل یافته است، افزود: قائم‌مقامی این ستاد به فرماندار اهر محول شده و برخی از ادارات دولتی و نهادهای انقلابی نیز در عضویت این ستاد هستند.

مدیر کمیته امداد شهرستان اهر ادامه داد: در عید غدیر سال گذشته تنها با کمک ستاد تسهیل ازدواج جوانان و جهیزیه شهرستان اهر ۹۴ مورد جهیزیه با همکاری کمیته امداد و سپاه برای نوعروسان نیازمند تأمین شده و تحویل داده‌ایم و همچنین کمیته امداد اهر به‌عنوان دبیر این ستاد فعالیت می‌کند.

بهره‌مندی ۵۹۳ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اهر از بیمه تأمین اجتماعی

طهماسبی اصلی‌ترین هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) را توانمندسازی مددجویان تحت حمایت دانست، افزود: کمیته امداد علاوه بر این‌که بر توانمندسازی مددجویان در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و مدیریتی تلاش می‌کند بلکه برای رسیدن به این هدف مقدمات و زمینه را نیز فراهم کرده است.

وی در ادامه بابیان اینکه ۵۹۳ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان اهر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند، گفت: حق بیمه تمامی این افراد بر اساس قانون تأمین اجتماعی از سوی کمیته امداد اهر پرداخت می‌شود که در سال گذشته هزینه‌ای بالغ‌بر ۷۵۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌ایم.

مدیر کمیته امداد شهرستان اهر تصریح کرد: ۵۹۶ نفری که از بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند نهایتاً بازنشست شده و از خدمات این بیمه برخوردار می‌شوند که در نهایت از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند.

طهماسبی با ذکر اینکه بیش از ۳۹ مرکز درمانی طرف قرارداد کمیته امداد شهرستان اهر هستند، گفت: مددجویانی که با داشتن کارت‌های مخصوص از بیمه امداد بهره‌مند هستند و در موقع نیاز از طریق سیستم ارجاع چه در شهرستان اهر و چه در مرکز استان و یا خارج از استان می‌توانند از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/