به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در دیدار با جمعی از اصحاب هنر شهرستان اهر که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه هنرمندان همواره باید قدردان نعمات پروردگار متعال باشند، اظهار داشت: خطیب هم به نوع هنرمند هستند ولی متأسفانه خطبا مظلوم‌ترین قشر در بین اقشار هنرمند محسوب می‌شوند چراکه از هر قشر مطالبی گفته می‌شود اما با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب هنوز ارزش و جایگاه خطبا مشخص نیست.

وی افزود: اگر شاعری شعر می‌گوید، عکاسی دارای هنر عکاسی است و سایر هنرمندان که هنری در اختیار دارند باید ابتدا قدردان و شکرگزار نعمات خداوند متعال باشند چراکه خداوند با هنرمندی جهان و انسان را خلق کرده است.

امام جمعه اهر بابیان اینکه هر فرد هنرمند و غیر هنرمند اگر فعالیتی انجام می‌دهد بایستی در راه کسب رضایت الهی بوده باشد تا ارزشمند و پایدار باشد، گفت: ملیت برای ما ایرانیان مهم است و نباید هر جایی که هستیم فراموش کنیم ایرانی هستیم.

حاجی‌زاده با ذکر اینکه بعثت، قیام عاشورا و سایر مناسبت‌ها و رویدادهای تاریخ اسلام با هنر هنرمندان تا به حال پایدار و زنده مانده است، بیان داشت: تاکنون بسیاری جرثومه‌های فساد آمده و رفته‌اند چون گفته نشده اثری از آن‌ها باقی نمانده است و حتی اگر قیام اما حسین(ع) گفته نشده بود آیا تا به حال سخنی از قیام عاشورا به میان می‌آمد؟

وی در ادامه بر لزوم توجه ویژه هنرمندان به تقویت دین اسلام با استفاده از ابزارآلات هنر تأکید کرد، گفت: الحمدالله به برکت انقلاب اسلامی بسترهای فعالیت فرهنگی و هنری در کشور به وجود آمده و می‌توان از این بسترها در جهت تقویت اسلام در کشور استفاده کرد.

امام جمعه اهر با تأکید بر اینکه هنر وسیله‌ای برای صادر کردن فرهنگ ایرانی اسلامی و جاذبه‌های کشور با اقصی نقاط دنیا است، ابراز داشت: انقلاب اسلامی هنری در اختیار امام راحل و ملت بود که توانست بر طاغوت غلبه کند و ایران را از فراموشی رهایی دهد در حالی که اگر انقلاب نبود ایران فراموش‌شده بود.

حاجی‌زاده با اشاره انقلاب اسلامی هویت ملت ایران است، یادآور شد: متأسفانه عده‌ای بر این باور هستند که انقلاب اسلامی تمام‌شده و دیگر نباید سخنی از آن گفته شود در حالی است که ما هرچه عزت، عظمت و اقتدار به دست آورده‌ایم از برکت انقلاب اسلامی بوده و لازم است تا روحیه انقلابی در جامعه حفظ شود.

انتهای پیام/