به گزارش خبرنگار اهرامروز، رمضان عبادی در گفت و گو با خبرنگاران با گرامیداشت سالگرد قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز، اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی جدید از روز گذشته در شهرستان اهر آغاز شده تا این لحظه میزان بارش باران و برف در اهر به ۱۰٫۴ میلی متر و ارتفاع برف به ۵ سانتی متر رسیده است.

وی افزود: بر اساس پیش بینی ها و نقشه های پیش یابی فعالیت سامانه بارشی در اهر تا پیش از ظهر فردا (دوشنبه) ادامه می یابد و بر همین اساس امشب بر شدت بارش ها در شهرستان اهر افزوده می شود.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان اهر بابیان اینکه میزان بارندگی ها از بامداد امروز تا بدین لحظه در اهر نزدیک به ۱۰ میلی متر است، گفت: تاکنون در ادامه فعالیت سامانه بارشی شاهد بارش بالای ۲۰ میلی متری برف و باران در این شهرستان بوده ایم.

عبادی از ورود سامانه بارشی نسبتاً ضعیف به شهرستان اهر از روز جمعه خبر داد، بیان کرد: سامانه بارشی فعلی تا ظهر فردا فعالیت خواهد داشت و تا روز جمعه وضعیت جوی پایدار می شود اما از روز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید نسبتاً ضعیف هوای اهر را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با تاکید بر اینکه از فردا دمای هوای شهرستان اهر به زیر ۳ تا ۴ درجه سانتی گراد به زیر صفر می رسد، ابراز داشت: با توجه به اینکه کاهش دمای هوا توام با وزش باد خواهد بود پیش بینی می شود که در گردنه ها و محورهای روستایی شهرستان اهر شاهد کولاک نیز خواهیم بود.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان اهر خاطرنشان کرد: تاکید می شود امشب بارش برف در شهرستان اهر شدت گرفته و فعالیت سامانه بارشی تا ظهر فردا ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/