به گزارش خبرنگار اهرامروز، هادی رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به خسارت سیل در روستاهای شهرستان اهر، اظهار داشت: طبق برآوردهای اولیه بنیاد مسکن از روستاهای سیل‌زده اهر ۱۱ واحد مسکونی بین ۳۰ الی ۶۰ درصد خسارت‌دیده و حدود ۱۵ واحد مسکونی دیگر نیز در روستاهای سیل‌زده متحمل خسارت ۳۰ درصدی شده‌اند.

وی بابیان اینکه عمده خسارت سیل به ۱۹ واحد مسکونی در روستای باللی قشلاق شهرستان اهر بوده و ۱۵ واحد در سایر روستاها دچار خسارت شده است، افزود: در سایر روستاهای سیل‌زده شهرستان اهر اقدامات در حد له گیری واحدهای مسکونی بوده که مجموع واحدهای خسارت‌دیده از سیل در ۵ روستا حدود ۱۵ واحد است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اهر ادامه داد: برای برآورد و جمع‌بندی خسارت سیل به واحدهای مسکونی در روستاهای سیل‌زده شهرستان اهر، اکیپی متشکل از بنیاد مسکن، ناظر فنی روستایی، مسئولان واحد خسارت و دیگر دستگاه‌ها در روستاهای آسیب‌دیده جهت تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی تخریب‌شده حضور می‌یابند.

رحیمی با تأکید بر اینکه واحدهای مسکونی روستاهای سیل‌زده به لحاظ خشتی بودن نمی‌توان میزان دقیق خسارت را برآورد کرد، یادآور شد: اگر خسارت‌های وارده به منازل مسکونی و لوازم‌خانگی و معیشت را حساب کنیم سر جمع خسارت به واحدهای مسکونی در روستاهای سیل‌زده شهرستان اهر به بیش از ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

وی از پرداخت کمک بلاعوض ۵ میلیون تومانی به هر یک از خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل در روستاهای سیل‌زده این شهرستان خبر داد، تصریح کرد: به جهت این‌که روستائیان سیل‌زده شهرستان اهر بتوانند خانه‌های خود را بازسازی کنند علاوه بر کمک بلاعوض ۵ میلیون تومانی، وام ۲۰ میلیون تومانی نیز به آن‌ها پرداخت می‌شود.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اهر با ذکر اینکه اهالی روستاهای سیل‌زده شهرستان اهر چه آن‌هایی که منازلشان تخریب‌شده و چه آن‌هایی که آسیب‌ندیده‌اند راغب به بازسازی واحدهای مسکونی هستند، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم تا سریعاً برای خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل پرونده تشکیل داده و جهت دریافت وام به بانک مسکن معرفی کنیم و به حول قوه الهی بازسازی روستاهای سیل‌زده اهر به‌زودی شروع می‌شود.