به گزارش خبرنگار اهرامروز، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته قوه قضائیه در شهرستان اهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفت‌تیر، اظهار داشت: شهید آیت‌الله بهشتی یکی از شخصیت‌های برجسته نظام جمهوری اسلامی بودند و به لحاظ تأثیرگذاری ایشان و فرصت‌طلبی دشمنان طی ترور این نظام و مردم را از شهید آیت‌الله بهشتی محروم ساخت و امام راحل در وصف شهید بهشتی می‌گفتند شهید بهشتی یک ملت بود.

وی افزود: شهیدان بهشتی، مفتح و دستغیب از جمله شخصیت‌های تأثیرگذار در انقلاب اسلامی بودند و بعد از انقلاب اسلامی، دشمنان که ترور شخصیت‌های تأثیرگذار و برجسته نظام جمهوری اسلامی را در سر می‌پروراندند در اقدامی ناشایست و ناجوانمردانه شخصیت‌هایی که در شکل‌گیری نظام نقش داشتند را ترور کردند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با اشاره به این‌که یکم تا هفتم تیرماه که مصادف با سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی بوده به‌عنوان هفته قوه قضائیه نام‌گذاری شده است، گفت: هر ساله ستاد گرامیداشت شهدای هفت‌تیر و هماهنگی برنامه‌های هفته قوه قضائیه در اهر تشکیل می‌شود و در این خصوص برنامه‌های مختلفی نیز ترتیب داده می‌شود که شاید این ستاد در تمامی شهرستان‌ها نباشد اما سالیان سال است که برنامه‌های مختلفی به مناسبت هفته قوه قضائیه در اهر اجرا می‌شود.

نظری اضافه کرد: مسئولان وارثان شهدای بزرگوار هستند و ما اکنون هر آنچه را که به دست آورده‌ایم به برکت خون پاک شهدا بوده است شاید سخن گفتن از شهدا و وظیفه مسئولان در قبال ایثارگری و فداکاری شهدا و خانواده‌های آنان آسان باشد اما عمل به خواسته‌های شهیدان سخت‌تر است.

وی، خدمت به‌نظام جمهوری اسلامی و مردم را از وظایف مسئولان دانست، گفت: بهترین عبادت، خدمت به خلق‌الله است و امیدواریم مسئولان در هر مقام و مرتبه‌ای که هستند برای مردم خدمتگزار خوبی باشند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر بابیان اینکه دستگاه قضایی در اهر، بیشتر با جرائم به‌روز که جامعه را تهدید می‌کند، دعاوی مختلف و کثرت پرونده گریبان‌گیر است، تأکید کرد: عملکرد دستگاه قضایی شهرستان اهر با وجود سامانه الکترونیکی و اتوماسیون روزانه به‌روز می‌شود.

نظری، هفته قوه قضائیه را فرصتی برای تبیین عملکرد دستگاه قضایی شهرستان اهر در قالب چارچوب قوانین ذکر کرد، افزود: هفته قوه قضائیه امسال بر اساس ابلاغیه دستگاه قضا و معاونت فرهنگی قوه قضائیه با شعار ” تکریم ارباب‌رجوع ” در شهرستان اهر برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه قضات دستگاه قضایی در راستای تأمین امنیت جامعه و برقراری عدالت شبانه‌روز تلاش می‌کنند، گفت: دادگستری شهرستان اهر تنها دستگاهی است که روزانه بین ۸۰۰ تا یک هزار نفر مراجعه‌کننده دارد و شرکت در جلساتی که در ساعات اداری و خارج از مجموعه دادگستری برگزار می‌شود برای ما مقدور نیست چراکه اولویت دستگاه قضایی اهر رسیدگی به امور مردم است.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با اشاره به این‌که دستگاه قضایی اهر در مقایسه با عملکرد دادگستری سایر شهرستان‌های آذربایجان شرقی بر مبنای اجرای برنامه‌های ابلاغی عملکرد موفقی داشته است، یادآور شد: طی سال‌های گذشته دادگستری اهر در اجرای برنامه‌های ابلاغی رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی حائز رتبه برتر استانی می‌شود امیدواریم امسال نیز بتوانیم موفقیت را کسب کنیم.