به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمودی در مراسم روز جهانی تئاتر ضمن تأکید بر لزوم حمایت همه‌جانبه مسئولان و هنرمندان از جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری موجود در شهرستان اهر، جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران سال‌های گذشته با موفقیت برگزارشده که این امر نقطه قوتی برای شهرستان اهر و منطقه ارسباران است.

وی با اشاره به ارتقای کیفیت برگزاری جشنواره، افزود: بایستی در شهرستان، اجماع کلی ایجاد شود و هر شخص و مسئولی با هر فکر و سلیقه‌ای که باشد، در خصوص ارتقاء کمی و کیفی این جشنواره اقداماتی انجام دهد.

فرماندار اهر با اعلام اینکه جشن روز جهانی تئاتر در استان آذربایجان شرقی فقط در شهرستان اهر برگزار می‌شود، گفت: برگزاری این جشن در اهر نشان از قدمت تاریخی، فرهنگی و هنری این خطه هنر خیز است.

محمودی در ادامه با اشاره به جایگاه و مفهوم تئاتر عنوان کرد: فرهنگ و هنر در جامعه از جایگاه بالایی برخوردار هستند و مهم‌ترین کارکرد تئاتر و برنامه‌های فرهنگی و هنری، ایجاد نشاط اجتماعی و شادابی است.

وی جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی را از دیگر کارکردهای هنر و فرهنگ عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه دکتر روحانی در اکثر صحبت‌ها و گفتگوها تأکید کرده در جامعه نشاط اجتماعی و شادابی ایجاد شود، بایستی مسئولین تمام تلاش خود را برای تحقق این امر انجام دهند.

فرماندار اهر در ادامه با اشاره به نام‌گذاری سال جدید، از سوی مقام معظم رهبری گفت: نام‌گذاری سال حمایت از کالای ایرانی پیام‌های ویژه و مهمی دارد که بایستی با انسجام فکری، اراده و همت مردم و مسئولان نظام، از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنیم تا با این کار اشتغال جوانان نیز رونق داشته باشد.

زاهد محمودی در پایان با اشاره به اینکه انشا الله حمایت از کالای ایرانی سرمنشأ رفع بیکاری در جامعه باشد، گفت: تولیدکنندگان داخلی باید اراده‌ای قوی داشته باشند تا بتوانند کیفیت کالاهای تولیدی را ارتقاء داده تا بتوانند با کالاهای خارجی مشابه توان رقابت داشته باشند.