به گزارش اهرامروز به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ . ارشاد اسلامی شهرستان اهر، ورکشاپ تخصصی طراحی چهره برای اولین بار توسط امین عبدی از سوی انجمن هنرهای تجسمی شهرستان اهر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان طی روزهای دوم و سوم اسفند در آمفی تئاتر کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری برگزار شد.

در این ورکشاپ  که با حضورجمع کثیر از علاقمندان به هنر طراحی برگزار شد ، امین عبدی مبانی و اصول طراحی پرتره ( چهره ) را به صورت کارگاهی آموزش داد .

گفتنی است که امین عبدی متولد سال ۱۳۷۲ در شهرستان اهر از سال ۱۳۸۹ ساکن تبریز است. عبدی از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرد و تکنیک رنگ روغن را بدون استاد و طی کلاس آموزشی، از طریق تمرینات مداوم فرا گرفت و یکی از تابلوهای رنگ روغن خود را  با موضوع ضامن آهو در سال ۱۳۸۹ به موزه آستان قدس رضوی اهدا نمود .

امین عبدی از سال ۱۳۹۰ هنر طراحی با مداد (سیاه قلم) را به سبک هایپررئالیسم آغاز کرد و توانست در سال ۱۳۹۰ که ۱۸ ساله بود، در مسابقات بین المللی نقاشی با موضوع حوادث و بلایای طبیعی از بین ۱۲ کشور مقام دوم را کسب کند.

عبدی همان سال اولین نمایشگاه انفرادی خود با روش مداد و کنته را در زادگاه خود اهر تشکیل داد.

بعد از اتمام دوره دبیرستان در  رشته معماری به کارهای مختلفی از جمله نقاشی روی بوم، دکوراتیو و اجرای نقاشی های دیواری در سطح شهر مشغول شدو توانست در آموزشگاه های آزاد هنری به تدریس بپردازد.

یک سال تدریس در فرهنگسرای فرشته تبریز، نه ماه تدریس در فرهنگسرای الغدیر تبریز، دو سال تدریس در آموزشگاه آزاد هنری نصر تبریز، دو سال تدریس در آموزشگاه آزاد هنری خاک تهران از سوابق آموزشی عبدی است.

برگزاری دو نمایشگاه انفرادی و دو نمایشگاه گروهی در داخل و یک نمایشگاه انفرادی در خارج از کشور نیز جزو فعالیت های هنری عبدی است.

امین عبدی در سال ۱۳۹۶ گالری شخصی به نام «گالری نقاشی امین» را دایر کرد و مشغول تدریس طراحی و نقاشی در این گالری است.