به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهر با اشاره به پیروزی مقاومت در انتخابات پارلمانی لبنان اظهار داشت: مردم لبنان در انتخابات با انتخاب افراد اصلح که نشان‌گر هوشیاری و آگاهی ملت بود ضمن تحکیم جبهه مقاومت و حزب‌الله، دلارهای آمریکا و عربستان سعودی را بی‌تأثیر کردند.

وی بابیان اینکه تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه محکوم است، افزود: سوریه با شکستن سکوت و پرتاب بیش از ۵۰ موشک به سمت رژیم غاصب اسرائیل پاسخ دندان‌شکنی داد و توانست در بین اسرائیلی‌ها دلهره ایجاد نماید.

امام جمعه اهر در ادامه به اهمیت خانواده در دین اسلام، گفت: امروزه خانواده‌ها با آسیب‌های فضای مجازی مواجه هستند، فضای مجازی می‌تواند در زندگی منشأ خیر و برکت باشد اما متأسفانه در استفاده از آن افراط و تفریط می‌شود.

حاجی‌زاده تأکید کرد: هدف مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی از راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، سعی در تغییر فرهنگ ایرانی اسلامی ما دارند و در واقع این شبکه‌ها به سفارش دشمنان ایجاد می‌شود تا تغییراتی در فرهنگ ملت ایران ایجاد نمایند به همین خاطر می‌گوییم که فضای مجازی آسیب‌زا برای خانواده‌هاست.

غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکا از دستاوردهای برجام است
وی به خروج آمریکا از توافق‌نامه بین‌المللی برجام نیز اشاره کرد و یادآور شد: همان‌طور که اما راحل فرموده‌اند آمریکا شیطان بزرگ است و این شیطان همواره برای نظام و ملت ایران دام پهن کرده ولی تا به امروز هیچ‌گاه نتوانسته به هدف خود دست یابد.

امام جمعه اهر با تأکید بر اینکه آشکار ساختن غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکا از دستاوردهای توافق‌نامه بین‌المللی برجام بود، گفت: شاید برجام دستاوردهای دیگری داشته باشد اما در این میان آنچه که بیشتر دیده شد بی‌اعتمادی به آمریکاست.

حاجی‌زاده، مبارزه با عهدشکنان و مستکبران عالم را از توصیه‌های دین اسلام برشمرد، گفت: آمریکا با سوءاستفاده از برجام همواره برای زیر سؤال بردن جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد اما خوشبختانه نتوانست و ترامپ که برجام را به دلایل واهی نقض کرد نه‌تنها درس عبرتی بر همگان شد بلکه نشان داد که نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد کرد.

خطیب نماز جمعه شهرستان اهر با ذکر این‌که در طول ۴۰ سال گذشته آمریکا هیچ غلطی علیه ملت ایران نتوانسته بکند و از این پس نیز نمی‌تواند، تصریح کرد: خروج آمریکا به انزوای سیاسی آمریکا منجر می‌شود، هرچند به پابندی اروپا به برجام اعتمادی نیست اما اگر اروپایی‌ها به برجام متعهد بوده و پایبند باشند اختلاف میان اروپا و آمریکا ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/