به گزارش خبرنگار اهرامروز، بیت‌الله عبدالهی در جمع اهالی روستاهای سیل‌زده شهرستان اهر با اشاره به اینکه مردم حق‌دارند مطالبات خود را از مسئولان پیگیری کنند، اظهار داشت: از مشکلاتی که امروزه گریبانگیر مردم روستاها و شهرها شده اطلاع داریم و به‌طور یقین برای حل مشکلات آن‌ها شبانه‌روز تلاش کرده‌ایم و می‌کنیم.

وی تأکید کرد: خدای‌ناکرده این‌گونه القاء نشود که مسئولان نسبت به مشکلات مردم بی‌تفاوت بوده و قدرت درک ندارند به‌طوری که وقوع سیل در روستاهای شهرستان اهر و هریس که برای اهالی خسارت‌های بسیاری به وجود آورد یقیناً بیش از همه، مسئولان رنج می‌کشند.

عبدالهی با تأکید بر این‌که روستائیانی که احشام و منازل خود را در سیل از دست داده‌اند اگر کسی مشکلات آن‌ها درک نکند در واقع قلب چنین آدم از سنگ است، گفت: چنین مسئولانی نه در این دنیا و نه در آخرت خیر نصیبشان نمی‌شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در ادامه از شورای مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی خواست تا برای بررسی مشکلات روستاهای سیل‌زده شهرستان اهر از این روستاها بازدید و دستورات لازم را جهت حل مشکلات اتخاذ نمایند، یادآور شد: وضعیت روستائیان سیل‌زده شهرستان اهر مطلوب نیست لذا انتظار داریم تا ستاد مدیریت بحران آذربایجان شرقی برای رفع مشکلات و جبران خسارت سیل‌زدگان سریعاً اقدام کند.

عبدالهی با ذکر این‌که اغلب روستاهای اهر و هریس از لحاظ تأمین آب شرب و کشاورزی با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند، گفت: روستایی در شهرستان‌های اهر و هریس نمی‌توان یافت که مشکل آب نداشته باشد به‌طور مثال در برخی روستاهای هریس مردم ضمن این‌که از آب باکیفیت بهره‌مند نیستند بلکه در برخی دیگر از روستاهای این شهرستان آب جیره‌بندی می‌شود.

وی تصریح کرد: تحمل کم‌آبی بسیار سخت است اما در شرایط فعلی که کشور با بحران کم‌آبی روبرو شده از روستائیان انتظار داریم در مصرف آب چه در بخش شرب و چه در بخش کشاورزی نهایت صرفه‌جویی را لحاظ کنند و در این میان دولت با اندک بودجه‌ای که در اختیار دارد باید به‌تمامی کمبودها در حوزه‌های مختلف رسیدگی کند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس بابیان اینکه طرح هادی روستای باللی قشلاق به لحاظ خسارت سیل نیازمند اصلاح است، تصریح کرد: این‌که فرماندار پیگیر خسارت سیل به روستاهای شهرستان بوده قابل‌تقدیر است اما انتظار داریم تا مسئول مستقیم که مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی است در روستاهای سیل‌زده حضور داشته باشند.