به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمد اسدی در افتتاح طرحهای کشاورزی شهرستان اهر در گلخانه برادران سه دکانی اظهار داشت: ما در کنار گلخانه هیدروپونیک برادران سه دکانی که به عنوان گلخانه ای در مقیاس بزرگ، ۳ گلخانه در مقیاس کوچک در روستاهای؛ کوسالار، قلندر، جوبند در ابعاد ۳۰۰ متر داریم که در کنار گلخانه برادران سه دکانی که ۳۰۰۰ متر است.

وی با بیان اینکه این گلخانه ۴۰ متر محل نشاکاری دارد گفت: منبع تامین آب گلخانه برادران سه دکانی چاه دارای مجوز است و گاز آن نیز گاز کشاورزی و برق نیز به همین منوال است که از تمامی ادارات مربوطه تقدیر و تشکر می کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر با ذکر اینکه این محل ۴ نفر شغل ثابت و چندین شغل غیرمستقیم ایجاد نموده است عنوان داشت: این گلخانه تنها ۶۶۰۰ لیتر آب در سال مصرف می کند و در بازه ای ۶ ماهه فرایند کاشت و برداشت آن انجام می گیرد.

اسدی میزان سرمایه گذاری در این محل را ۲۳ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان ۹۰ میلیارد ریال آورده شخصی و ۱۴ میلیارد ریال دیگر از محل تسهیلات سیتا با سود ۹ درصدی بوده است تاکنون ۲۱ گلخانه با مساحت جمعا ۹ و نیم هکتار داشتیم برای ۵۱۰ مورد مجوز صادر شده و در مرحل انجام امور اداری و ارسال به بانک هستند ۱۲ مورد با ۵۵۰ میلیارد ریال به بانک ها جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه برای حفظ وضع موجود اشتغال در بخش کشاورزی با توجه به خکشسالی اخیر باید گلخانه ها را افزایش دهیم عنوان داشت: گلخانه ها ۹۵ درصد کاهش مصرف آب و بیش از ۱۰ برابر افزایش تولید محصول دارند و این مساله می تواند به امنیت غذایی جامعه نیز کمک شایانی کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر گلخانه داران شهرستان می توانند با تولید علوفه بهره وری محصولات خود را افزایش دهند عنوان کرد: علوفه در زمانی بسیار کوتاه و کمتر از ۱۰ روز در گلخانه تولید می شود و به دلیل اینکه شهرستان اهر قطب دامداری است این قبیل محصولات بازار خوبی داشته و خواهند داشت که گلخانه داران شهرستان می توانند با مشاوره گرفتن از کارشناسان جهاد کشاورزی این امور را تحقق بخشند.