به گزارش خبرنگار اهرامروز، احمد محرم‌زاده در جلسه مشترک با معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور با اشاره به نیاز مبرم ۸۶ روستای شهرستان‌های اهر و هریس به بازنگری طرح هادی روستایی افزود: عمده مشکلات روستاهای اهر و هریس از تأخیر در بازنگری طرح هادی روستایی ناشی می‌شود، به طوری‌که ۵۳ روستای اهر و ۳۳ روستای هریس عمر ۱۰ ساله طرح هادی را سپری کرده‌اند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از تعریف پروژه‌های عمرانی به ارزش ۹ میلیارد تومان در روستاهای شهرستان اهر خبر داد و گفت: برای سال‌جاری پروژه‌های عمرانی به ارزش ۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی با اولویت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و روستاهای دارای مشکل پیش‌بینی شده است.

وی با انتقاد از عدم تخصیص اعتبار به احداث سیل‌بند در روستاهای شهرستان اهر بیان کرد: با توجه به‌ این‌که ۳۲ روستای اهر در معرض حوادث غیرمترقبه قرار دارند و از طرفی اکثر روستاهای شهرستان اهر نیاز به احداث سیل‌بند دارند، ولی متأسفانه در طول ۸ سال گذشته هیچ‌گونه اعتباری از محل اعتبارات حوادث غیرمترقبه اختصاص نیافته است.

محرم‌زاده در ادامه بابیان این‌که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ریالی از دولت بودجه دریافت نمی‌کند، یادآور شد: بنیاد مسکن در بحران‌ها، حوادث غیرمترقبه و تأمین مسکن همواره در کنار مردم است و همیشه برای عمران و آبادانی روستاها و رفاه روستائیان می‌کوشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: روستاهای منطقه ارسباران علی‌الخصوص شهرستان‌های اهر و هریس از محرومیت رنج می‌برند و تابه‌حال آن‌چنان که باید و شاید در مسیر دریافت خدمات دولت و زیرساخت‌های زیربنایی قرار نگرفته‌اند.

وی با تأکید بر عقب‌ماندگی شهرستان‌های اهر و هریس از نظر احداث راه‌های روستایی از میانگین کشوری تصریح کرد: متأسفانه دیوار حائل در روستای سرای شهرستان هریس به طول ۱۱۰ متر احداث گردیده، ولی به لحاظ محدودیت منابع مالی این طرح به صورت نیمه‌تمام مانده است.

محرم‌زاده ابراز داشت: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام مناطق روستایی، بازنگری طرح هادی ۸۳ روستا و سایر نیازمندی‌های ضروری روستاهای اهر و هریس نیازمند تخصیص اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش اعتبارات عمران روستایی شهرستان‌های اهر و هریس شد و خاطرنشان کرد: با توجه به محرومیت روستاهای اهر و هریس؛ انتظار داریم تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به تبع وظایف و اهدافی که در حوزه محرومیت‌زدایی دارد نگاه ویژه‌ای به رفع محرومیت از روستاهای اهر و هریس داشته باشد.

خبر از: علی دایلاری اصل