به گزارش خبرنگار اهرامروز، اسدالله خدیوی در اولین همایش دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اهر با اشاره به این‌که دانشجویان و مهارت‌آموز موتورهای محرکه دانشگاه‌ها هستند، اظهار داشت: با بهبود شرایط شیوع ویروس کرونا و واکسیناسیون عمومی؛ امیدواریم از تِرم آینده کلاس‌های دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی را بتوانیم به صورت حضوری برگزار کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی از پیگیری‌های نماینده مردم اهر و هریس از وزارت علوم جهت ارتقای مرکز آموزش نیروی انسانی شهرستان اهر به پردیس دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: لازم می‌دانم از پیگیری‌های نماینده اهر و هریس و فرماندار اهر برای جذب اعتبارات و تجهیزات دانشگاه فرهنگیان قدردانی کنم، چراکه امروز دانشگاه فرهنگیان شهرستان و استان نیازمند حمایت نمایندگان مجلس است.

وی با ذکر این‌که آمایش سرزمین و آموزش عالی بر همدیگر تأثیر دارند، اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی در حال حاضر ۸۵۰۰ دانشجو معلم و مهارت‌آموز دارد، همچنین در مرکز آموزش نیروی انسانی شهرستان اهر تنها ۵۰۰ نفر مهارت‌آموز داریم که اگر مرکز آموزش نیروی انسانی اهر نبود مجبور بودند تا به مرکز استان یا خارج از استان بروند و این امر پیامدهای اجتماعی و اقتصادی به همراه می‌داشت.

خدیوی از دانشگاه فرهنگیان به عنوان فرمانده فکری دستگاه تعلیم و تربیت یاد کرد و افزود: لازمه‌ی رسیدن به جامعه هوشمند با ملتی هوشیار و آگاه؛ وجود معلمان هوشمند و با نشاط است، توسعه جامعه که همواره به دنبال آن بودیم از کلاس‌های درس نشأت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی از مسئولان شهرستان اهر خواست تا در ارتقای مرکز آموزش نیروی انسانی اهر به پردیس دانشگاه فرهنگیان همکاری کنند، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مرکز آموزش نیروی انسانی اهر را به پردیس دانشگاه فرهنگیان ارتقاء دهیم حتماً باید مراحل اداری و قانونی را از طریق وزارت علوم پیگیری کنیم. اما می‌توانیم با اعمال تغییراتی در اساس‌نامه نیز به هدف ایجاد پردیس دانشگاه فرهنگیان در اهر دست پیدا کنیم.

وی با تأکید بر این‌که توانمندسازی و برگزاری دوره‌های ضمن خدمت منطقه‌ی ارسباران از وظایف مرکز آموزش نیروی انسانی شهرستان اهر است، تصریح کرد: مرکز آموزش نیروی انسانی شهرستان اهر نباید تعطیل شود، چراکه از وظایف این مرکز آموزش؛ تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش است.

خبر از: علی دایلاری اصل