به گزارش خبرنگار اهرامروز، جعفر شجاعی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر با اشاره به اینکه تجلیل از برترین‌های کنکور سال گذشته علی‌رغم کمبود منابع مالی باهمت مدیران این همایش در اهر برگزار شد، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا همایش تجلیل از برترین‌های کنکور در آبان ماه برگزار کنیم درحالی‌که تجلیل از کنکوری‌های برتر در کسب رتبه‌های برتر از سوی دانش‌آموزان تأثیرگذار است.

مدیر آموزش و پرورش اهر افزود: در کنکور امسال ۴۰ نفر از دانش‌آموزان اهری توانستند رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب کنند و رضا ستارپور از مدرسه علامه حلی رتبه سه منطقه‌ای را در رشته تجربی کسب کرد که در دانشگاه پزشکی تهران به تحصیل خواهد پرداخت.

وی با اشاره به دیدار مدیران آموزش و پرورش اهر، هریس و خواجه و نماینده مردم اهر و هریس با وزیر آموزش و پرورش، گفت: وزیر آموزش و پرورش در دیدار با مدیران آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس استان بیشترین وقت را برای مدیران اهر و هریس گذاشتند و در این دیدار عمدتاً بدهی‌های انشعابات، تعمیر و تجهیز مدارس، تکمیل خانه‌های معلم و احداث استخر شنا مطرح شد که دستور وزیر به درخواست تخصیص اعتبار ویژه از محل سرانه دانش‌آموزی بود.

شجاعی از افتتاح باشگاه فرهنگیان شهرستان اهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد، اظهار داشت: مدرسه ۱۲ کلاسه معلمان فداکار شهرک شیخ شهاب‌الدین اهری که در عرض یک سال به عملیات عمرانی این مدرسه سرعت بخشیده شده، مدرسه سه کلاسه روستای قلندر و یاور کندی، شش کلاسه سراجه لو، یک کلاسه دهستان و کوسه لر، دو کلاسه شنقوش‌آباد، محوطه‌سازی مدرسه روستای کقالق، آللو، زینب کبری و دبستان رضازاده از جمله پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش بوده که در آستانه بهره‌برداری هستند.

مدیر آموزش و پرورش اهر تصریح کرد: مدارس پیره یوسفیان، شیشه و صومعه به‌زودی کلنگ زنی می‌شوند و مدارس روستاهای یایجلو، دیزبین، ملالار و دامن آباد در دهه فجر سال جاری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند به‌طوری که بعد از افتتاح مدارس تازه مشکلات آموزش و پرورش از قبیل انشعابات و تجهیزات شروع می‌شود.

وی بابیان اینکه در برخی روستاها به علت این‌که خانواده‌ها توان پرداخت هزینه پیش‌دبستانی را ندارند دانش‌آموزان در کلاس‌های غیرقانونی برخی نهادها شرکت می‌کنند، تأکید کرد: این اقدام غیرقانونی بوده و باید دانش‌آموزان در مقطع پیش‌دبستانی کارنامه داشته باشند و اگر نداشته باشند یعنی دانش‌آموزان نتوانسته‌اند مقطع پیش‌دبستانی را طی کنند.

شجاعی از کاهش سنین ازدواج در بین دانش‌آموزان دختر روستایی ابراز نگرانی کرد و گفت: متأسفانه در برخی روستاهای شهرستان اهر شاهد هستیم که دانش‌آموزان دختر روستایی در مقطع ششم و هفتم ازدواج می‌کنند که نتیجه آن ترک تحصیل و یا بازمانده از تحصیل است درحالی‌که این فرهنگ غلط ضمن اینکه زنگ هشدار را به صدا درمی‌آورد بلکه بیش از پیش در روستاها نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

مدیر آموزش و پرورش اهر ادامه داد: آذربایجان شرقی در زمینه ازدواج کم سن و سالان رتبه دوم کشوری را دارد و این برای آینده بسیار خطرناک است، متأسفانه دختری که از زندگی تجربه و مهارتی ندارد وقتی چشم‌باز کند می‌بیند که مادر یک خانواده است البته خانواده‌ها نیز باید در خصوص ازدواج دختران دانش‌آموز کمی تجدیدنظر کنند.

انتهای پیام/