به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز عصر یک شنبه در جمع دانشجویان معترض به اظهارات ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا، اظهار کرد: فردی همچون ترامپ که هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشت و پیش از ریاست جمهوری تاجر بود و عمده تصمیم انتخاب حزب حامی ترامپ این بود که هر موقع هر کاری که خواست انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور دیوانه آمریکا سعی دارد چنین القا کند که در بین مردم و رهبری اختلاف وجود دارد، افزود: اصلی‌ترین بنیان‌های حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی که همان سپاه پاسداران است موردتهاجم قرار داده درحالی‌که فرماندهان سپاه پاسداران که در تیررس دشمنان نظام‌اند در واقع بسیجیان دوران دفاع مقدس و چهره‌های انقلابی کشور هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: اغلب نیروهای سپاه پاسداران در بسیج رشد پیداکرده‌اند و وقتی رئیس‌جمهوری همچون ترامپ به نیروی ارزشی سپاه پاسداران حمله می‌کند یعنی در واقع همین فرد که تعادل روانی ندارد به مجموعه مفاخر اصلی ما که از پیش از انقلاب و تاکنون هم به آن‌ها اعتقاد داریم به آن‌ها حمله کرده و موردتهاجم قرار می‌دهد.

صومی بابیان اینکه اظهارات ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا آتش خشم ایرانی‌ها را از استکبار شعله‌ورتر و اتحاد و همبستگی را در بین ملت ایران بیش از پیش مستحکم‌تر می‌کند، گفت: اصلاً معلوم نیست که چه کسانی به گوش ترامپ خوانده که در بین ملت ایران اختلاف وجود دارد و با استفاده از این اختلافات به ارکان اصلی نظام اهانت کند درحالی‌که واکنش‌های مردم و مقامات کشور علی‌الخصوص رئیس‌جمهور در هر موقع از اتهامات رئیس‌جمهور آمریکا را در پی داشته است.

وی اضافه کرد: ملت ایران ملتی متحد است هر چند شاید اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد و برخی‌ها به دنبال ریاست و منافع خود باشند اما این‌ها برای از بین اتحاد ملت کافی نیست به‌طوری که رمز پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود ولایت مطلق فقیه در کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تأکید بر اینکه مبارزه سپاه پاسداران با تروریست‌های داعش در عراق و سوریه نشان از احساس مسئولیت پاسداران این نیروی ارزشی دارد، گفت: اگر بخواهیم امروز مردم در امنیت، آرامش و سلامت زندگی کنند این امر میسر نمی‌شود مگر اینکه از نیروهای ارزشی پشت پرده که با نثار جان و مال خود از کشور دفاع کردند حمایت کنند.

صومی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها قطعاً نمی‌توانند خدشه‌ای در اتحاد ملت ایران وارد کنند چراکه اتحاد این ملت با دیدگاه مقام معظم رهبری همراه بوده و در تلاش‌اند تا همه با هم جامعه ایران را ارتقاء ببخشند و از طرفی آمریکا تلاش می‌کند تا از قدرت کنونی ایران در منطقه بکاهند.