به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمودی در دیدار با مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات صنعتگران و واحدهای تولیدی مستر در شهرک صنعتی اهر، اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مشکلات عمده‌ای که واحدهای تولیدی و صنعتی با آن مواجه‌اند نبود راه دسترسی مناسب به شهرک صنعتی اهر است.

وی ادامه داد: خودروهایی که به شهرک صنعتی شهرستان اهر تردد می‌کنند با مشکلاتی نیز مواجه هستند به‌طوری که به گفته صاحبان واحدها خودروهای آن‌ها در حین تردد در جاده که قصد ورود که به شهرک صنعتی را دارند یا جریمه می‌شوند و مهم‌تر از آن برای ورود به شهرک باید مصافتی را طی کنند که این مسافات برای واحدهای تولیدی و صنعتی گاهاً مشکل‌ساز می‌شود، امیدواریم با همفکری و انجام برخی تمهیدات بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

فرماندار شهرستان اهر بر لزوم ساماندهی ورودی شهرک صنعتی اهر تأکید کرد و گفت: ورودی شهرک صنعتی اهر که به بزرگراه اهر – تبریز منتهی می‌شود زمانی اصلاح خواهد شد که تقاطع و یا زیرگذری برای عبور و مرور خودروهای سبک و سنگین احداث شود.

محمودی یکی دیگر از نیازهای شهرک صنعتی شهرستان اهر را ایجاد شبکه تصفیه‌خانه فاضلاب ذکر کرد، ادامه داد: با توجه به تعداد بالای واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی اهر اکنون نیاز به احداث شبکه تصفیه‌خانه فاضلاب داریم و با ایجاد این شبکه بخشی از مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان را مرتفع می‌کند.

وی بابیان اینکه عملیات اجرایی کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر در شهرک صنعتی این شهرستان آغاز شده است، بیان داشت: هم‌اکنون که پروژه کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر با پیگیری‌های نماینده اهر و هریس آغاز شده برای تسریع در روند امور اداری این کارخانه نیازمند همکاری مسئولین استانی نیز هستیم.

فرماندار شهرستان اهر در پایان با تأکید بر اینکه برخی از روستاها و دهستان‌های شهرستان اهر مستعد برای ایجاد نواحی صنعتی هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از روستاها از نظر تولیدی و اقتصادی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارند به‌طوری که ایجاد نواحی صنعتی روستایی در روستاهای مستعد نه‌تنها در رونق تولید در روستاها را در پی دارد بلکه با این ظرفیت می‌توان قدم‌های ارزشمندی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برداشت.

در پایان این دیدار مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی از طرح ایجاد نواحی صنعتی در روستاهای دارای پتانسیل اقتصادی و تولیدی استقبال کرده و برای ایجاد نواحی صنعتی در روستاهای شهرستان اهر قول مساعد داد.

پس از دیدار مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی با فرماندار شهرستان اهر، نیرومند اسکویی از شهرک صنعتی اهر و پروژه کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر بازدید کرد.

عکس ها: توحید مهدی زاده

انتهای پیام/