به گزارش خبرنگار اهرامروز، حسن پاکدل در جلسه ساماندهی و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان اهر با اشاره به این‌که طرح ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز در ورودی شهر اهر از سمت جاده کلیبر تدوین و به معاونت عمرانی استانداری آذربایجان شرقی ارجاع شده است اظهار داشت: این طرح از سوی معاونت عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با اعمال برخی اصلاحات مورد تایید قرار گرفته و با نهایی شدن طرح مذکور نسبت به ساماندهی ساخت و سازهای ورودی شهر اهر اقدام می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار اهر بر لزوم افزایش نظارت‌های جهاد کشاورزی بر ساخت و سازهای ورودی شهر اهر تاکید کرد و افزود: از جهاد کشاورزی می‌خواهیم نسبت به توقف عملیات ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی اقدام کرده و از روند عملیات جلوگیری کند.

وی؛ فعال‌سازی پلیس ساختمان و تشدید نظارت بر ساخت و سازها در شهرستان اهر را ضروری دانست، گفت: شهرداری، بنیاد مسکن و نظام مهندسی ساختمان بایستی بر رعایت قوانین و ضوابط ساخت و ساز در مقاوم بودن مساکن احداثی اهتمام جدی داشته باشند.

پاکدل از تشکیل کمیته ویژه جلوگیری از افزایش غیرقانونی طبقات ساختمانی خارج از پروانه صادره از سوی شهرداری اهر در آپارتمان‌ها خبر داد، گفت: در پروانه ساخت و ساز که از سوی شهرداری اهر صادر می‌شود هر تعداد طبقاتی که قید شده باید آن ساختمان رعایت کند و در صورت افزایش غیرقانونی طبقات عملیات اجرایی متوقف شود.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار اهر با تاکید بر این‌که هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده روستاها، اراضی کشاورزی و حریم شهر اهر ممنوع است، بیان داشت: اولویت این است که از ساخت و سازهای غیرمجاز از بدو شروع عملیات اجرایی جلوگیری شود.

وی همچنین از نصب یک دستگاه شتاب‌نگار بر خط زلزله از نوع نسل جدید در شهرستان اهر خبر داد، خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده؛ یک دستگاه شتاب‌نگار بر خط زلزله از نوع نسل جدید با هدف توسعه شبکه شتاب نگاری استان در شهرستان اهر نصب و راه‌اندازی می‌شود.